Kostarika - parky a přírodní rezervace Self drive Zájezdy Kostarika - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Kostarika

název zájezdu: Kostarika - parky a přírodní rezervace Self drive


Země:
 
Kostarika
Typ zájezdu: 
Podtyp zájezdu: za přírodou, za sluncem
Ubytování: Parador Boutique Resort Spa, Arenal Manoa
Strava: Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 11.05.2016
Konec zájezdu: 24.05.2016
Počet nocí: 11
Průvodce: 
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
74 900,- Kčcena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji a autě pro 2 osoby
46 900,- Kčcena dítě na pokoji s rodiči
1 490,- Kčpřipojištění proti stornu

Cena zahrnuje:
 
zpáteční letenku Praha – San Jose - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
transfer letiště - hotel v San José
2 noci v hotelu 4* v San José (první a poslední noc)
2 noci v Laguna Lodge v Národním parku Tortuguero
transfery do Národního parku Tortuguero (po zemi a lodí)
výlety a vstup v Národním parku Tortuguero
8 dní pronájmu auta SUV (Hyundai Tucson 2WD nebo podobný) - vyzvednutí 4. den ve 14:00, vrácení na letišti před odletem
volné kilometry
2 noci v hotelu 4* u vulkánu Arenal
návštěva Aguas Termales de Tabacón vč. vstupu a večeře
2 noci v hotelu v Monteverde
noční procházka přírodní rezervací v Monteverde vč. vstupu
3 noci v hotelu Parador 4* na pláži Manuel Antonio
11 x snídaně, 3 x oběd a 3 x večeře
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje:
 
fakultativní připojištění 1 490 Kč/os (např. pojištění proti stornu zájezdu, odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel apod.)
stravování neuvedené v programu, nápoje
připojištění auta
odletovou taxu z Kostariky (USD 29/os, platí se na letišti)

Poznámka:
 
Země, nacházející se ve střední Americe, s neskutečně krásnou a bohatou přírodou, plnou tropických deštných pralesů, sopek, džunglí a národních parků.


  

Další termíny


22.02.2017 - 06.03.2017 13 dní od 74 900,- Kč  
01.03.2017 - 13.03.2017 13 dní od 74 900,- Kč  
08.03.2017 - 20.03.2017 13 dní od 74 900,- Kč  
15.03.2017 - 27.03.2017 13 dní od 74 900,- Kč  
22.03.2017 - 03.04.2017 13 dní od 74 900,- Kč  
29.03.2017 - 10.04.2017 13 dní od 74 900,- Kč  
05.04.2017 - 17.04.2017 13 dní od 74 900,- Kč  
12.04.2017 - 24.04.2017 13 dní od 74 900,- Kč  
19.04.2017 - 01.05.2017 13 dní od 74 900,- Kč  

program zájezdu


1. a 2. den San José
 Kostarika

V podvečer odlet z Prahy přes Frankfurt do San José. Přílet druhý den brzy ráno (05:30), přivítání na letišti naším partnerem a odjezd na hotel. Ubytování je možné až od 14:00, doporučujeme prohlídku města nebo si lze připlatit early check-in a odpočinout si.
Odpoledne prohlídka hlavního města San José: náměstí Kultury (Plaza de la Cultura), kde se nachází Národní divadlo z roku 1897, dále několik muzeí, např. Muzeum předkolumbovského zlata (Museo de Oro precolombino), kde můžete obdivovat množství indiánských šperků, historická památka Casa Amarilla a Museo de Jade (muzeum nefritu), zvláště toto muzeum stojí za návštěvu (nachází se zde unikátní sbírka předkolumbovských šperků z nefritu, jedna z největších světových sbírek těchto šperků), metropolitní katedrála a Centrální park (Parque central), kam se do korun tamních palem na noc slétají hejna zelených papoušků.

  
   

   

3. den San José - Národní park Tortuguero
 Kostarika

Velmi časně ráno vyrazíme ze San José. Pojedeme přes nádherný park Braulio Carrillo kde se budeme moci kochat krásnou přírodou. Všechny odstíny zelené okolo nás, džungle a šťavnaté stromy a rostliny. Proti počasí v Evropě nás čeká krásné vlhké tropické klima. Během cesty zastavíme na snídani, která bude příjemným zpestřením celé zhruba 5tihodiné jízdy. Nasyceni budeme pokračovat do přístavu a odtud vyrazíme lodí po místních kanálech k našemu hotelu. Dorazíme právě včas na oběd. Po obědě se vydáme lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédneme si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park si necháme až na další den, dnes pronikneme do života a chovu místních želv a fungování národního parku. Zpět na hotel se projdeme po pláži. Před večeří čas na relaxaci u bazénu, večeře se podává od 19:30.

  
   

   

4. den Tortuguero
 Kostarika

Zkušený průvodce nás dnes povozí po hlavních i menších kanálech Národního Parku Tortuguero. V této oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců. Mezi savci zde také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma a kapustňák. Uvidíme je? Při troše štěstí jistě budeme mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdeme na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáme schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.
Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství. Národní park se rozprostírá podél karibského pobřeží nedaleko vesnice Tortuguero se zhruba 500 obyvateli.

  
   

   

5. den Tortuguero - Arenal
 Kostarika

Po snídani doplujeme lodí zpět do přístavu a odtud již vyrazíme autobusem do oblasti Guapiles, kde nás čeká oběd. Po obědě budeme pokračovat přes krásná a jedinečná města jako Puerto Viejo, San Miguel, Venecia nebo Aguas Zarca až do Arenalu. Během cesty si užijeme krásné scenérie, které zahrnují výhledy na hory a zejméne můžeme pozorovat zdroj obživy v této lokalitě - zemědělství. Rýžová pole, cukrová třtina, anansové a banánové plantáže je vše co se zde v ohledu na roční období pěstuje. Nevynecháme návštěvu ananasové plántáže samozřejmě spojenou s ochutnávkou Poté pokračujeme v cestě a až do hotelu Arenal Manoa 4*.
Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.
Pozdě odpoledne nás čeká relaxační program v termálních vodách Tabacón - spousta termálních bazénků v hotelu.

 Arenal Manoa 
   

   

6. den Arenal
 Kostarika

Po snídani se vydáme na túru po visutých mostech Puentes des Bosque, které se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a fauna deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří asi 3 km, takže jí zvládnout všichni.
Odpoledne se půjdeme podívat k sopce Arenal. Turistika bude trochu náročnější než dopoledne, ale dostaneme se až k úpatí, zatím dřímající, sopky. Trasa začíná v blízkosti sopky, vede přes les a končí v oblasti postižené první erupcí v roce 1968. Celá trasa zabere asi 3 hodiny.
Návrat do hotelu.

 Arenal Manoa 
   

   

7. den Arenal - Monteverde
 Kostarika

Dnes nás čeká cesta do Monteverde. Jízdu si zkrátíme a jezero Arenal překonáme na lodi. Pohled z paluby lodi nám ukáže jiné neznámé pohledy na džungli. Poté již pojedeme po silnici přes pohoří Tilarán. Poslední úsek ani nemůžeme nazvat silnicí – finále cesty vede po nezpevněné cestě až do Monteverde.
Odpoledne se seznámíme s rodinou, která tradičními metodami hospodaří na své farmě. Naši lekci začneme na několika různých plantážích (cukrové třtiny, banánů, avokáda, makadamových oříšků). Na každé z plantáží nám místní průvodce vysvětlí řemeslný proces ve zpracování jednotlivých surovin. Po příjezdu do Monteverde se ubytujeme v hotelu Ficus Sunset 4*.
Po setmění nás čeká noční procházka mlžným pralesem Monteverde, v této době je aktivních spousta živočichů, které bychom přes den neviděli. Průvodce nám pomůže rozpoznat zvuky, vůně i divoké tvory.

  
   

   

8. den Monteverde
 Kostarika

Monteverde je, podle našeho názoru, nejkrásnějším místem v Kostarice s ohromujícím mlžným pralesem rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Nebylo by tedy zajímavé vidět vše z výšky? Nechceme Vás o tento zážitek ochudit, a proto dnes vyrážíme na Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram nás vyveze na horu příbližně do výšky 1.400 – 1.600 m. Pří jízdě (nebo letu nad zemí?) budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Ti méně odvážní z nás mohou cestu Sky Tram absolvovat zpět a my ostatní se vydáme na Sky Trek. Po tzv. zip lines se spouštíme přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostaneme zpět na pevnou zem. Odpoledne je již určené odpočinku.

  
   

   

9. - 11. den Manuel Antonio
 Kostarika

Adrenalinových zážitků a kostarické přírody jsme si již užili do sytosti a proto vyrážíme na pobřeží za odpočinkem. Připravte se na zhruba 5tihodinovou cestu k pobřeží. Odměnou za dlouhou jízdu pak bude šplouchající oceán a odpočinek ve stínu palem. Dnes můžeme říci: překonali jsme celý středoamerický kontinent od Karibiku až k Pacifiku. Ubytujeme se v hotelu Parador 4*. Stravování máme pouze formou snídaně, protože se nacházíme přímo ve vesnici, která je plná výborných restaurací a obchodů.

 Parador Boutique Resort Spa 

12. -13. den Manuel Antonio - San José
 Kostarika

Volné dopoledne, poté odjezd do hlavního města San José, kde budete ubytováni na jednu noc se snídaní. Druhý den brzy ráno odjezd na letiště, předání auta a odlet.

  

Hotely:


název hotelu:
 

Parador Boutique Resort Spa


Země:
 
Kostarika
Lokalita: 
Popis:  Popis : Luxusní Hotel Parador Resort & Spa je umístěn v příjemném prostředí a nabízí svým hostům výběr z nejexkluzivnějších a vzrušujících výletů v oblasti Manuel Antonio.
Poloha : Od hotelu je zajištěná kyvadlová doprava přímo na pláž. Bílý písek pláží se táhnou na míle daleko podél pobřeží od Manuel Antonio Park, nabízí bezpočet možností pro surfing.
Ubytování : Možnost výběru Presidentského apartmánu, Apartmánu s výhledem na Pacific, Pokoje v výhledem na Pacifik nebo zahradního pokoje.
Stravování :V bazénové oblasti jsou tři restaurace pro vnitřní i venkovní posezení. Dále je v prostorách hotelu několik salonků a barů.
Typ ubytování: hotel
Poloha: 
Úroveň: 4* plus
Vybavení: zahrada, salonky, restaurace, recepce, masáže, letní terasa, lázně, jacuzzi, internet, fitness, bazén, bar, 24-hod.servis
Sport v místě: terasa na slunění, tenis, tělocvična, minigolf, jachting, fitness, bazén
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 


Hotely:


název hotelu:
 

Arenal Manoa


Země:
 
Kostarika
Lokalita: Vulkán Arenal
Popis: Arenal Manoa Hotel je výborné místo pro odpočinek, relaxaci a užívání si překrásných výhledů na sopku Arenal. Hotel je obbklopený bujnou tropickou přírodou a všechny pokoje jsou navrženy tak aby z nich bylo vidět na monumentální vulkán. Klienti si mohou užívat lázeňských služeb a procházek v udržované zahradě. Doporučujeme hotelovou restauraci La Saca, která nabízí jak místní tak mezinárodní pokrmy, které jsou servírované na terase s panaromatickým výhledem do okolní krajiny. Hotel je ideální pro milovníky přírody, klidu a odpočinku.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Národní park - chráněná krajinná oblast
Úroveň: 4* plus
Vybavení: zahrada, venkovní posezení, snídaňová restaurace, slunečníky a lehátka, restaurace, recepce, prodejna suvenýrů, prádelna, obchůdky, masáže, letní terasa, lékař, lázně, jacuzzi, internet, hotelový trezor, čistírna, bazén, bar, 24-hod.servis
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Nezávazná objednávka zájezdu 11.05.2016-24.05.2016

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji a autě pro 2 osoby (74 900,- Kč)   osob  
cena dítě na pokoji s rodiči (46 900,- Kč)   osob  
připojištění proti stornu (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Tajemný odkaz Mayské civilizace s českým průvodcem
Tajemný odkaz Mayské civilizace s českým průvodcem
Mexiko

04.12.2017-13.12.2017
Se snídaní, All inclusive, pravidelná letecká linka

 66900,- Kč
Goyambokka, ráj pod palmami
Goyambokka, ráj pod palmami
Srí Lanka
Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle
23.06.2017-02.07.2017
Polopenze, pravidelná letecká linka

 29990,- Kč
Velký okruh Kolumbií s českým průvodcem
Velký okruh Kolumbií s českým průvodcem
Kolumbie

15.10.2017-29.10.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 85900,- Kč
Phanthiet - Bamboo Village
Phanthiet - Bamboo Village
Vietnam
Bamboo Village Beach Resort & Spa
11.03.2017-20.03.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 40990,- Kč